Елмедин Сејфулаху поразен од Хасан Зада на ЕП У-23

Elmedin Sejfulahu na U-23

Елемдин Сејфулаху е поразен со технички туш на Европското првенство во борење до 23 години во категоријата до 57 килограми од Азербеџанецот Хасан Зада.

Надежите беа насочени кон репасажот, но нашиот репрезентативец ја загуби и таа борба со технички од Бугаринот Мехмед Зејди Фераим.

Утре настапуваат преостанатите двајца натпреварувачи Бехар Махмути и Раиф Камбери.

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО