Едно злато и три бронзи за ТКД Илинден на „Ниш опен“

tkd-ilinden-nis-2016

Таеквондо клубот Илинден освои четири медали на хуманитаринот турнир „Ниш опен“ во Србија.

Со пет натпреварувачи се освоени четири медала, еден златен и три бронзени.

Златен медал освои Стефан Младеновски, додека Кирил Блинџов, Филип Блинџов и Мартина Гоговска бронзени. Сите медали се освоени во А класа.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО