Ѕвездите на боречките спортови ги фалат Лео Меси и Аргентина

На 18 декември заврши Светското првенство во фудбал 2022, кое се одржа во Катар.

Легендарниот финален меч во кој се судрија Аргентина и Франција покажа вистинска зрелост. Ги видовме двајцата најдобри фудбалери еден против друг. Соиграчите Лионел Меси и Килијан Мбапе застанаа еден против друг во националните дресови.

Играчите приредија неверојатно шоу и секако го завршија натпреварот (3-3) по 120 минути игра. На крајот од натпреварот конечната победа беше за Аргентинците – 4-2. Претставниците на боречките спортови не останаа настрана од триумфот на феноменалниот тим.

Еве дел од најдобрите реакции за борците на социјалната мрежа.

Хабиб Нурмагомедов: Најдобриот меч на сите времиња. Најдобриот турнир на сите времиња. Честитки Аргентина! Голема благодарност до Катар!

Ислам Махачев: Аргентина е светски шампион.

Сол Алварез: ​​Честитки за Аргентина и Меси. И тие тоа го заслужуваат.

Жилберт Барнс: Најголем е Лионел Меси!

Френсис Нгану: Би сакал да и честитам на Франција за фантастичниот настап на Светското првенство во Катар. Со сигурност ќе се вратат. Светското финале беше неверојатно!

Камару Усман: Финале на Светското првенство. Аргентина е Меси.

Џејк Пол: Бев на крајот со нервите. Фантастичен крај. Мбапе и Меси приредија шоу. Меси е најдобриот фудбалер на сите времиња!

Хорхе Масвидал: Најголемиот три пати се обиде да го освои Купот, но не се откажа. Мој поздрав до Меси и Аргентина! Ги сакам моите браќа.

Келвин Гастелум: Меси е најголем!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Full Violence ™ (@fullviolence)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО