Џошуа се исклучи од „Матрицата“ со 4 дена во темна соба

Ентони Џошуа, двократен поранешен светски шампион во тешка категорија, одлучи да се откаже од „Матрица“.

Боксерската ѕвезда помина четири дена сосема сам, опкружен со темнина, во изолација за размислување за себе. Ова искуство со саморефлексија го чинеше 2.000 евра.

Концептот на целосна изолација ги наведува Џошуа и неговиот пријател да одат во посебни затемнети простории каде што се откажуваат од социјалната интеракција и контакт со надворешниот свет цели 4 дена.

Тие добиваат храна само од послужавник што се турка низ вратата и немаат форма на комуникација. Во интервју за Мен’с хелтh пред да биде настрана, Џошуа изјави:

„Животот е искуство. Сакам да развијам повеќе карактер и да имам повеќе искуство. Ова го правам за мојот карактер. Кога одам на прошетка во шумата, ми се допаѓа сценографијата, птиците што црцорат. Одам за мир на умот. Ќе бидеме само јас и моите мисли.

Што е најлошото што може да се случи? Најлошо е смртта, па ако тоа не се случи, во ред е. Им кажав дека сум малку исплашен и тие рекоа дека тоа е добар знак“, изјави Џошуа.

На социјалните мрежи Ентони објави фотографии и се пофали дека веќе е исклучен од Матрица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @anthonyjoshua

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО