Џорџ Сент Пјер со корисни совети за сите болни од болки во грбот (ВИДЕО)

Еден од најлегендарните борци во светот, сподели совет кој може да им помогне на многу луѓе.

Болката во долниот дел на грбот е една од најчестите причини за посета на лекар. Според СЗО, речиси 70% од светската популација страда од оваа непријатност барем еднаш во животот.

Во видеото што го постави тој објаснува како со едноставна вежба можете да ги опуштите мускулите во пределот на долниот дел на грбот, што пак би довело до олеснување на болните симптоми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО