Џони Вокер: Конор ќе го победи Махачев, а Хабиб ќе се одмазди

Џони Вокер (21-7) прогнозира дека Хабиб Нурмагомедов (29-0) ќе се врати во ММА.

Бразилската ѕвезда на УФЦ верува дека ќе видиме борба меѓу Конор Мек Грегор и Ислам Махачев. Ислам моментално ја држи титулата во лесна категорија. Неодамна успеа по вторпат да го совлада Алекс Волкановски и остана шампион.

Даниел Кормиер рече дека Ислам треба да се бори со Конор за да стане суперѕвезда. Вокер мисли дека Конор ќе го победи Махачев, а потоа Нурмагомедов ќе се врати за одмазда.

„Конор ќе го победи Махачев, а потоа Хабиб ќе се врати за одмазда. Во оваа ситуација ќе го видиме најголемиот реванш во историјата на УФЦ“, напиша Вокер на социјалните мрежи.

Вокер е соборец на Мек Грегор и двајцата тренираат под водство на Џон Каванаг. Пред неколку години, Хабиб и Мек Грегор се бореа, а нивната борба сè уште е борбата со најголема заработка во историјата на УФЦ. Нурмагомедов успеа да го победи со принуда.

Многу луѓе не се согласуваа со она што го напиша Џони. Некои од нив му се потсмеваа и напишаа дека очигледно се уште е во пустина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО