Џо Џојс пред борбата со Паркер: Нема да ја прекинам мојата нокаут серија

Џо Џојс е задоволен од тоа како се одвиваат работите во пресрет на борбата со Џозеф Паркер. Нивната пресметка е закажана за 24 септември во Манчестер.

За Џојс времето за разговор засега е завршено и се фокусира на подготовката и стратегијата со својот тренер Исмаел Салас.

Сепак, боксерот јасно стави до знаење дека ќе направи се за да го казни поранешниот шампион на ВБО за одложената борба.

„Мило ми е што конечно ги потпишавме договорите за оваа борба. Сега можам да се упатам во Вегас и да започнам со подготовките. Паркер изгледа подготвен и ќе биде тежок противник.

Нашиот меч еднаш беше одложен, но мило ми е што одиме напред. Ќе му ги извадам нервите за тоа. Само сакам да излеземе на средба и да го претепам.

Ова ќе биде мојата најтешка борба досега. Може да се примат удари и е доста сложен боксер. За мене ќе биде малку поинаку, но ќе ја завршам работата.

Ќе го нокаутирам или ќе го откажам. Сакам да продолжам да забележувам нокаут победи. Не сакам да одам на судиска одлука“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Intu.Boxing (@intu.boxing)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО