Џервонта Дејвис го нокаутира Френк Мартин во осмата рунда

Џервонта Дејвис сензационално го нокаутира Френк Мартин во осмата рунда во МГМ Гранд гарден арената во Лас Вегас.

Мартин беше конкурентен на почетокот, но Дејвис почна да добива предност, почна да доминира со Мартин и потоа брутално го нокаутира. Судијата Харви Док ја прекина борбата.

Дејвис ја задржа титулата на ВБА во лесна категорија со скршена лева рака и сега е 30-0 (28 нокаути). Мартин загуби за прв пат и сега има 18-1 (12 нокаути).

Крајот дојде во 13:29 часот во осмата рунда.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО