Џервонта Дејвис е ограбен додека бил во затвор

Непоразениот американски боксер Џервонта Дејвис бил ограбен додека бил во затвор. Ова го изјави Мајкл Томко, адвокат на спортистот.

Според адвокатот, од имотот на Џервонта биле украдени вредни боксерски предмети и неколку колекционерски автомобили. Самиот инцидент се случил на 2 јуни. Томко има намера да поднесе барање за промена на казната, повикувајќи се на тоа дека постои опасност по животот на боксерот.

Потсетуваме, Џервонта Дејвис беше осуден на 90 дена домашен притвор, но тој ги прекрши условите и судот ја преиспита одлуката, па боксерот го испрати во затвор.

Севкупно, Џервонта Дејвис има 29 борби во професионалната кариера, во кои победи на 29, на 27 со нокаут. Дејвис последен пат се бореше на крајот на април оваа година. Тој со нокаут во 7. рунда го совлада Рајан Гарсија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gervonta Davis (@gervontaa)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО