Двалишвили го откажа Нурмагомедов затоа што сака „повкусен сендвич“

Орен Ходак, менаџер на грузискиот УФЦ борец Мераб Двалишвили, објасни зошто борецот не е заинтересиран за борба со Умар Нурмагомедов.

„Мераб е заинтересиран да го проба тој сендвич наречен Кори Сандхаген, кој сега е на менито и чини многу повеќе од момче кое не е ни во топ 10“, рече Ходак на социјалните мрежи за новинарот Арон Бронстетер.

Како што е познато, Мераб Двалишвили во последната борба со едногласна одлука го победи Петар Јан. Вкупно, грузискиот борец има 16 победи и четири порази.

Умар Нурмагомедов во јануари се сретна со Бразилецот Раони Барчелос и во првата рунда го нокаутира противникот. Русинката има 16 победи и ниту еден пораз во ММА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО