Договорен е меч меѓу Дијаз и Масвидал

55

Договорен е возбудлив меч меѓу велтерашите на УФЦ Нејт Дијаз и Хорхе Масвидал.

Помладиот Дијаз неодамна се врати по тригодишно пауза и убедливо го совлада поранешниот шампион во лесна категорија Ентони Петис, додека Гејмбред го нокаутира Бен Аскрен за рекордно време, нанесувајќи му го првиот пораз во кариерата.

Борбата ќе се одржи на 2 ноември на УФЦ 244 во Њујорк во Медисон сквер граден.