Дионтеј Вајлдер во очи на пресметката испрати голема закана до Жилеј Жанг

Настанот „5 на 5“, односно натпреварот меѓу промоциите Мечрум и Квинсбери го предводи мечот меѓу Дионтеј Вајлдер и Жилеј Жанг.

Бронзениот бомбардер е капитен на тимот на Еди Херн и доколку го победи Кинезот ќе заработи дополнителен поен за Мечрум во севкупната конкуренција.

Вајлдер и Жанг се враќаат во рингот по поразот од Џозеф Паркер.

Американецот загуби лани во декември, а кинескиот тешкаш категорија исто така претрпе пораз од Новозеландецот неколку месеци подоцна.

Пред пресметката Бронзениот бомбардер му испрати на Жанг голема закана…

„Сигурен сум дека можам да засилам. Понекогаш треба да го извадите тој убиствен инстинкт од себе. Некои луѓе се плашат да го покажат тоа, бидејќи не знаат што може да се случи со друго човечко суштество. Но, на 1 јуни немам што да кријам“, изјави Дионтеј Вајлдер.

Бронзениот бомбардер откри и што очекува од противникот.

„Ми се допаѓа како ги користи комбинациите, но малку гризе на крајот од ударите, не оди до крај. Со нетрпение очекувам двајцата да ја покажеме нашата моќ. Имам гром во моите раце и тој ќе го почувствува тоа“, истакна Дионтеј Вајлдер и откри каде се гледа себеси за десет години:

„Ќе бидам насмеана, среќен и ќе живеам мирно. Не можам да кажам каде ќе бидам, затоа што кој знае. Но, знам дека ќе имам мир, бидејќи на земјата направив се што сакав“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО