Бронзен медал за Абреша Реџепи (Фото)

Абреша Реџепи
Абреша Реџепи

Македонските џудисти продолжуваат да редат успеси и да носат медали од Балканските првенства. Последниот успех за македонското џудо го донесе репрезентативката Арбреша Реџепи која од Балканијадата, што се одржа 11-12 јули во Пловдив, Бугарија, се врати со бронзен медал од пионерска категорија до 40 килогирами.
За потсетување, на Балканското првенство нашата репрезентација отпатува со 5 џудисти, 3 во машка и 2 во женска конкуренција: Јорданчо Ѓорѓиоски кој во категоријата пионери до 38 килограми заврши како седми, Хамза Јашари беше петти во категоријата до 42 килограми, Еди Шерифовски остана без пласман во категоријата 50 килограми, а Ана – Марија Трајческа го освои петтото место во категоријата до 48 килограми.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО