Џошуа конечно призна: Не се борев правилно на средбата со Руиз

258

Ентони Џошуа конечно призна дека не боксирал правилно во првиот меч со Енди Руиз. Тие ќе се борат на 1 јуни за три од најпрестижните титули во тешка категорија. Мексиканецот го нокаутира и му го нанесе првиот пораз на Британецот.

Веднаш по мечот, многу експерти го повикаа Џошуа да си го замени тренерот Роб Мек Какен.

„Мојот борбен стил не беше во ред“, рече боксерот. „Се гледам во огледало и се обвинувам. Го имам еден од најдобрите тренери зад мене. Тој ме одведе на врвот“.

https://www.instagram.com/p/B2H445ll7EP/?utm_source=ig_embed

На 7 декември, Џошуа ќе има можност да му се реаншира на Руиз.

https://www.youtube.com/watch?v=z35c3V9sfXk