Џиу џицу турнирот „Скопје опен 2018“ е на 10 ноември со финале на Јадранската лига

Традиционалниот Меѓународен џиу џицу турнир „Скопје опен 2018“ ќе се одржи на 10 ноември, соопштија од Македонската џиу џицу федерација (МЏЏФ).

Во рамките на турнирот ќе се одржи и финалето на Јадранската лига. На турнирот натпреварите се во три дисциплини: борби, дуо систем и не ваза.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО