Џиу џицу репрезентативците на „Видовдан опен 2015“ во Бања Лука

Џиу џица
Џиу џица

Македонските натпреварувачи во џиу џица утре ќе настапат на Меѓународниот турнир „Видовдан опен 2015“ во Бања Лука, Република Српска, во Босна и Херцеговина.

Боите на Македонија ќе ги бранат: Виктор Велинов (-77 кг)-сениори, Александар Трајковски  (-62 кг) -јуниори, Никола Бошковски (-66 кг) и Дарко Трипуновски (-66 кг) – кадети и Александар Илиевски (+66 кг) -надежи.

ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО