Десет медали за ТКД Корио на „Милениум опен“ во Вршац

ТКД Корио постигна одлични резултати на Меѓународниот таеквондо турнир „Милениум опен“ во Вршац, Србија, освојувајќи 10 медали – 3 златни, 3 сребрени и бронзени.

На турнирот настапија преку 600 натпреварувачи од над 10 држави.

„Огромна благодарност до Македонска теквондо федерација за подршката која беше клучна за настапот на овој натпревар“, велат од Корио.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО