Дерик Луис сега ќе се соочи со Жаилтон Алмеида на УФЦ Сао Паоло

Жаилтон Алмеида има нов противник за главниот настан на УФЦ Сао Паоло на 4 ноември.

Двократниот предизвикувач за титулата во тешка категорија Дерик Луис се согласи да го замени Картис Блејдс во судирот од пет рунди со Алмеида во Бразил, изјавија повеќе луѓе запознаени со ситуацијата за ММА фајтинг.

Сè уште не се знае зошто Картис Блејдс се повлече од борбата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО