Дајна Вајт се состана со италијански официјални лица за да разговараат за користење на Колосеумот за средбата Маск – Цукерберг

Откако Илон Маск понуди да ја искористи античката арена за неговата борба против Марк Цукерберг, Дaна Вајт разговара со италијанската влада за тоа да се случи.

Не беше сè сонце и забава за Дaна Вајт во Италија за време на неговиот неодамнешен семеен одмор. Додека претседателот на УФЦ патуваше низ Европа одвои време да разговара со претставници на италијанската влада за користење на Колосеумот за потенцијална борба меѓу Илон Маск и Марк Цукерберг.

Вајт го откри ова за време на новото интервју за подкастот Хотбокс на Мајк Тајсон.

„Вистинско е. Тоа е реално“, рече Вајт. „Тие навистина сакаат да се борат, тоа е реално! Мојата сопруга рече дека Цукерберг ќе му го исклоца задникот“, понуди Тајсон.

„Смешно е затоа што зборувавме за Колосеумот за оваа борба“, рече Вајт. „И јас всушност имав средба со тимот на министерот за култура во Италија за да ја имам оваа борба во Колосеум, доколку се случи. Тоа би било ММА. Тие зборуваа. Не се дозволени стероиди. Овие момци ќе бидат тестирани за допинг. Цукерберг ова го сфаќа многу сериозно“, додаде Дана. „Тој е голем обожавател на УФЦ, тренира и обожавател на ММА“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО