Дебитантски пораз на Миличиќ во рингот! (ВИДЕО)

Poraz na Milli;i' vo prrviot mec

Некогашниот втор пик на НБА драфтот, Дарко Миличиќ, неславно ја почна кик бокс кариерата, со пораз во првата рунда.

Во знак на „Soul night of the champions“ во Нови Сад во „СПЕНС“ подобар од Миличиќ беше Радован Радојчин.

Миличиќ во борбата со Радојчин заработи тешка пукнатина на цебаницата, поради што судијата беше приморан да го преикине мечот во втората рунда.

 Portaz miici 1

Фановите на боречки вештини, и кошарката, се со нестрпление го чека дебито во рингот на Миличиќ, но тоа траеше многу пократко отколку што сакаа сите. И покрај неколку месечната обука со светски шампион Ненад Пагонис, Миличиќ не беше во состојба да ги издржи сите рунди, но Радојчин заслужено победи.

 poraz 2

Борбата беше по правилата на К1 во категоријата над 91 килограми.

 Борбата на Миличиќ и Радојчин беше пред мечот за титулата светски шампион во категоријата лоу-кик до 88 килограми меѓу Ненад Пагонис од Србија и Агрон Претени од Хрватска.

http://youtu.be/WhDDgltxEw0

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО