Даниел Кормиер ќе ја брани титулата против Александер Густафсон

alexander-gustafsson-shal

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, се појави во емисијата „УФЦ тунајт“ и изјави дека Александер Густафсон ќе биде следниот кандидат за титулата против Даниел Кормиер.

Така „The Mauler“ повторно има шанса да се бори за титулата во полутешка категорија, кој претходно максимално го изнамачи тогашниот шампион, Џон Џонс, на нивната средба минатата година.

Се уште не е јасно кога и каде ќе се борат двајцата борци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО