Дана Вајт: Огорчениот Мајкл Чендлер сака да го чека Мек Грегор

Дaна Вајт сепак очекува следната борба на Мајкл Чендлер да биде против Конор Мек Грегор.

Чендлер (23-8 ММА, 2-3 УФЦ) ќе мора да биде уште потрпелив откако Мек Грегор се повлече од главниот настан на УФЦ 303 на 29 јуни поради повреда. Степенот или природата на повредата на Мек Грегор не беше објавена, но „Озлогласениот“ е уверен дека тој повторно ќе се бори.

Извршниот директор на УФЦ Вајт е подготвен да му даде на Чендлер што сака. Дана прогнозира дека поранешниот кандидат за титулата најверојатно ќе го чека Мек Грегор (22-6 ММА, 10-4 УФЦ). Многу фанови сметаат дека ова не е вистинскиот потег бидејќи Мајкл е неактивен веќе 2 години.

„Мислам дека огорчениот Чендлер сака да го чека Конор Мек Грегор. Што сака, ако сака да се бори летово, ќе правиме што сака. Тој е еден од најголемите спортисти со кои сум работел. Чендлер е добро човечко суштество и многу ми се допаѓа. Што сака да направи, ние ќе го сфатиме“, изјави Вајт.

Чендлер неодамна објави соопштение во кое ги повика фановите да не го жалат поради долгото чекање. Чендлер не се борел по поразот од Дастин Пориер во ноември 2022 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Championship Rounds (@champ.rds)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО