Дана Вајт не е сигурен во враќањето на Конор Мек Грегор

Претседателот на американската ММА лига УФЦ, Дана Вајт изјави дека не е сигурен за враќањето на Конор Мек Грегор.

Мек Грегор последен пат влезе во октагонот во јули 2021 година во дуелот со Дастин Пориер и загуби со технички нокаут. Мек Грегор во таа борба ја скрши ногата и оттогаш се опоравува. Сега е тренер во 31-та сезона на ТУФ. Со него е соочен Мајкл Чендлер.

Се очекува тие да се борат на крајот од сезоната. Кон крајот на минатиот месец Конор изјави дека се вратил на програмата за тестирање на УСАДА. Тоа беше голем чекор кон неговото враќање во кафезот. И додека сите чекаат вести за борбата на Конор, Дана навестува дека тоа можеби нема да се случи.

„Конор ми се јави пред неколку дена и рече дека е среќен со првата епизода од ТУФ. Мислам дека сака да се бори. Желбата му се врати бидејќи ја почувствува целата оваа борбена атмосфера во шоуто.

Но, момци, разберете, тој има многу пари. Тој и Хабиб имаат многу пари, па тешко им е на овие момци да се вратат во октагонот. Мора да бидат подготвени да се вратат“, рече Вајт на прес-конференција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО