Дана Вајт изрази неизвесност за иднината на Мек Грегор во УФЦ по повредата

Откако Конор Мек Грегор се соочи со промена на животот по боксерскиот меч против Флојд Мејведер во 2016 година извршниот директор на УФЦ, Дана Вајт, постојано одговора за боречката иднина на Ирецот.

Тоа не се промени многу откако Мек Грегор се повлече од неговото очекувано враќање во октагонот против Мајкл Чендлер на УФЦ 303 на 29 јуни во Лас Вегас.

„Конор ќе има 36 години во јули“, рече Вајт во понеделникот на „’Џим ром шоу “ на X. „Тој има многу пари и никогаш не сум мислел дека таквите момци – Џон Џонс, кој знае? Можеби пак ќе се бори. Можеби нема да се бори. Конор Мек Грегор – можеби повторно ќе се бори, можеби не. Никогаш не се знае со некои од момците кои достигнуваат до тоа ниво. Никогаш не знаеш кога повторно ќе го видиш“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО