Дан кју се закити со 5 медали на „Трофеј на Јахорина“, Зоран Колевски е најдобар борец во У-18

Дан кју се закити со 5 медали – 2 златни, 2 сребрени и 1 бронзен на Меѓународниот џиу џицу турнир „Трофеј на Јахорина 2023“ во Пале, Босна и Херцеговина, а Зоран Колевски е најдобар борец во У-18 за мажи.

Медалите ги освои:

Ана Ацевска – златен во борби
Марија Треневска – златен во не ваза
Јаким Колевски – сребро во не ваза
Зоран Колевски – сребро и бронза во борби и пехар за најдобар машки борец во У-18

На турниот имаше претставници од сите екс-југословенски држави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО