Дали е ова најдобриот женски нокаут на годината во ММА? (ВИДЕО)

nokaut 2014-crop

Крај е на годината, па време е полека да се изберат најдобрите. Се разбира дека во изборот влегуваат и најдобрите нокаути…

Еден од најатрактивните ММА нокаути, кога станува збор за жени борци, се случи во август на настанот Експлоуд фајт серија, борба во кој Кристин Стенли по само пет секунди го заврши мечот против Кејти Анита Ранјан.

Погледнете на кој начин

http://youtu.be/E6Ugi6pCEmQ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО