Дагестанска инвазија: Погледнете ги бесстрашните борци од Истокот (ВИДЕО)

dagestanci

Во УФЦ и Белатор во последните неколку години се истакнуваат борците од Русија, а повеќето од нив доаѓаат од областа на Дагестан. Покрај тоа што е познат по своите одлични борачи и самбо борчи, Дагестан уште повеќе стана познат како држава од која доаѓаат страшни ММА борци.

 Кабиб Нурмагомедов, Рустам Кабилов и Али Багаутинов.Тоа се трите имиња кои први ви паѓаат на ум штом че се спомене зборот ММА и Дагестан. Сепак, борци од оваа руска област сè повеќе се во најсилните ММА организации, а одлични резултати постигнуваат и во Европа, најмногу во рускиот М-1 Глобал.

 На јутјуб се појави брилијантно видео во кое руските борци се претставуваат на интересен начин, преку хајлајтс на нивните борби. Што да се каже повеќе: Уживајте !

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО