Чеченски ММА борец спаси маж на умирање во Москва (ВИДЕО)

Хамзат Чимаев е заштитно лице на чеченските ММА борци. Тој има непобедлив учинок од 12 победи и ниту еден пораз.

Дагестан и Чеченија произведоа неверојатни борци во Русија. Тие имаа трајно влијание на светската сцена во изминатите пет години. Неодамна, пак, друг чеченски борец го привлече вниманието на ММА заедницата со неговото брзо размислување што спаси живот на еден човек.

Џахар Мажидов спасил постар човек кој се онесвестил во супермаркет. Постариот маж лежи на земја додека другите само го гледаат. За среќа, има среќа што интервенира Мажидов и му пружа прва помош.

Брзата интервенција на Џахар му го спасува животот на постариот маж кој на крајот од видеото е на нозе. Џахар Мажидов во кариерата има учествувано само во две ММА борби. На својот скор има победа и пораз.

Џахар ја доби благодарноста на навивачите по ова херојско дело.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО