Брутален нокаут со лакт во женски меч на Светското мај тај првенство (ВИДЕО)

171

Светското првенство на IFMA/ИФМА во аматерски мај тај во Канкун, Мексико, стигна до полуфиналето.

Во полуфиналето на женската категорија до 57 килограми видовме брутален нокаут од со лактот од свртење.

Италијанката Мартина Мичилето тешко ја нокаутира во првата рунда Патриша Акслинг. На Швеѓанката неколку минути мораше да и се укажува помош во рингот. Борбата почнува на 27:00.

.