Бронзен медал за Берна Шерифовска на Балканскиот шампионат (ФОТО)

137

Берна Шерифовска (-57 кг) го освои бронзениот медал на Балканското џудо првенство за сениори во Скопје.

Шерифовска извојува три победи и еден пораз.

 

Ipon.mk/В.Д.