Бронзен медал и за Рамадан Мустафовски на Балканското првенство!

371

Nusret dzferi so medalisti bP Bursa 2015

Рамадан Мустафовски во категоријата до 76 килограми го освои четвртиот бронзен медал за Македонија на Балканското првенство за кадети во Бурса, Турција.