Бронза за Стефан Штерјов во Молдавија

77

Стефан Штерјов го освои бронзениот медал на Меѓународниот турнир во Кишињев – Молдавија.

Стефан две победи е поразен во полуфиналето со резултат 2-1, па во борбата за трето место извојува победа и се закити со бронзениот медал.

Инаку, борачите на Балканец Стефан Штерјов и Ненад Панов со кадетската репрезентација на Македонија веќе две недели се на подготовки со репрезентативците на Молдавија.

На овој турнир Бесир Алили го освои првото место, а Аид Салихаси третото.

Ipon.mk