Бронза за џудистот Ратко Костов на „Купот на Јадранот“ во Сплит (ФОТО)

Marko Kostov Sensei Split 2016

Ратко Костов од Џудо клубот Сенсеи од Радовиш викендов учествуваше и на Меѓународен турнир „Куп на Јадранот“ во Сплит, Хрватска, и освои бронзен медал.Marko Kostov so Nade Sensei Radovis Split

„Во соработка со Миоки од Скопје нашиот натпреварувач Ратко Костов учестуваше на „Купот на Јадранот“ и на тродневниот џудо камп, каде што имаше заеднички тренинзи со најдобрите џудисти од Балканот. На натпреварот учествуваа 52 клубови од 17 држави а Ратко Костов успеа да се закити со бронзен медал“,изјави неговиот тренер Наде Најдоска Ристов.

Mioki site vo Split 2016

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО