Бронза за Бојан Костов на Медитеранското првенство во Анталија

285

Бојан Костов (-52 кг) се избори за бронзениот медал на Медитеранското карате првенство за кадети, јуниори и У-21 во Анталија, Турција.

Костов го освои медалот во кадетска конкуренција.

Ipon.mk