Брок Леснар го откри името на противникот за УФЦ 200

brock lenar suplex wrestlemania

Брок Леснар на Спортс центер го откри името на противникот за УФЦ 200.

Поранешниот шампион во октагонот на УФЦ на 9 јули во Лас Вегас ќе се сртене со Марк Хант.

„Зошто не? Можеше да биде којбило. Не ме повика Дана Вајте и да ми рече дека можен противник ми е X, Y и Z, кого го сакаш? Никогаш не ми ја даде таа можност. Рече: Ова е момчето со кое сакаме да се соочиш. Му одговорив:.Одлично ќе го направам тоа“, рече Леснар за мечот со Самоанецот.

Хант во последните две борби ги победи со нокаут Антонио Силва и Френк Мир. Од друга страна, 38-годишниот Американец (5-3) не се бореше од декември 2011 година, кога во првата рунда беше празен од Алистер Оверем. Титулата ја освои против Ренди Кутур во 2008 година. Двапати ја бранеше (Карвин, Мир) пред да биде поразен од Каин Веласкез.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО