Боугханем во реваншот го победи Саијок (ВИДЕО)

taj-fajt-jusef

Тај фајт во Бангкок го одржа последниот настан во 2016 година.

Јусеф Боугнахем одлична година ја крунисана со победа во реваншот против Саијок Пумпанмуанг. Во годината во која стана првак на Раџадамнерн стадионот Белгианецот го одмазди и поразот од Тајланѓанецот. Саијок славеше во 2013 година на мечот во Кард Чуек, и Боугханем му се реваншираше денеска во Бангкок. Борбата се одржа во 72,5 килограми.

https://youtu.be/7veZy61vVHQ

https://youtu.be/JTVDqvRlw18

Французинот Антоан Пинто со судиска одлука по екстра рунда го победи Судсакорн. На Тајландецот ова му е втор последователен пораз во Тај фајт. Во октомври загуби од Ислам Муртазаев.

Саенчаи со одлука на судиите го совлада Бразилецот Жулио Лоба

Тај фајт Бангкок:

Јусеф Боугханем – Саијок Пумпанмуанг (со одлука на судииите)

Антоан Пинто – Судсакорн Сор Клинмее (со одлука на судиите)

Саенчаи – Жулио Лобо (со одлука на судиите)

ПТТ – Шон Кернеи (КО, Р1)

Икезанг – Је Tа Гон (Ко, Р2)

Пајак Самуи – Бобур Тагаев (со одлука на судиите)

Фарид Чалал – Пајак Чон Печрунгруенг (со одлука на судиите)

Печ Самуи – Алберт Амирџанијан (со одлука на судиите)

https://youtu.be/wUHpxG7LF3s

https://youtu.be/SM3XqLA9XKk

https://youtu.be/sLXZc4pZipY

https://youtu.be/b673tdj49CM

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО