Борец – џуџе дебитираше во Белатор (ВИДЕО)

Tyler-Freeland Dzudze

Синоќа на големата професионална ММА сцена за прв пат стапна борец со џуџест раст. Тоа е Тајлер Фриленд, кој настапи на Белатор 155.

Ова е борец кој потекнува од семејство со џуџест раст, но тоа никогаш не му сметалона 149 сантиметри високиот Тајлер, кој уште од мали нозе да постигнува забележителни резултати во борењето. Во тоа му помогнало наговата исклучително изградена мускулатура, како и силата, па често Тајлер имал и повеќе од 60 килограми.

https://youtu.be/V3_vXORWXR4

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО