Борачите ги добија противниците на СП во У-23

Македонските репрезентативци ги добија противниците на Светското првенство во борење во У-23 што се одржува во Тирана, Албанија, од 23 до 29 октомври.

Светско првенство:

61 кг Бесир Алили – Дилан Шоувер (Порторико)

86 кг Адам Модосјан – Олександар Мамрош (Украина)

92 кг Реџеп Хајдари – Абдуљалил Шабанов (Азербејџан)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО