Волкановски по борбата со Махачев: Ве молам, држете ме активен

Александар Волкановски покажа само почит кон Ислам Махачев откако беше нокаутиран од Дагестанецот во рингот на УФЦ 294. Сепак, тој има работа во перо категорија и го повика Дана Вајт да продолжи да му испраќа предизвици.

„Ве молам, одржувајте ме активен. Не ми оди добро кога не се борам. Полудувам кога не се борам“, изјави тој по вториот последователен пораз од Дагестанецот.

„Александар Велики“ треба да ја брани титулата против Илја Топурија веќе во јануари, па ако нема трајно оштетување од хај кикот на Исламот, најверојатно ќе го видиме повторно во акција за неколку месеци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО