Борачите ЕП за јуниори поразени во првите средби (ВИДЕО)

41

На Европското првенство за јуниори во борење слободен стил резултатски нашите борачи не отидоа подалеку од првото коло, се чека настапот на Давид Мишев.

Сепак, на шампионатот во Понтеведра, Шпанија, Фати Вејсели покажа одлична борба која ја загубо во последните две минути.

Резултати
57 кг
Халит Осман – Нику Катавеика (Романија) 0-10 (туш)
68 кг
Давид Мишев – Сатрон Павлов (Русија) 1/8 финале
65 кг
Фати Фејсели – Гегам Галстјан (Ерменија) 0-7