Бобан Данов со победа над Максвел ќе освои бронза на СП во самбо

Бобан Данов утре на Светското првенство во самбо се среќава со Дајнту Максвел од Камерун во категоријата над 100 килограми во комбат самбо.

На шампионатот во Нови Сад, Србија, на Бобан му е доволна победа против Масквел за да освои бронза. Со евнетуалниот пласман во полуфиналето ќе наиде на победникот од дулеот Валетин Молдавски (Русија) – Хакимјон Исмоилов (Узбекистан), фаворити за златен медал. Ова пред се важи за Молдавски.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО