БК Бучим се среќава со АСК Сливен од Бугарија

Бучим во Словачка

Денес во Радовиш ќе се одржи меѓународен пријателски натпревар во борење слободен стил меѓу шампионот на Македонија БК Бучим и младинскиот шампион на Бугарија, екипата на АСК Сливен од Сливен. Средбата е под покровителство на општина Радовиш и рудникот Бучим.

Натпреварот започнува во 17 часот во малата сала.

Пред извесно време борачите на поранешниот европски и светски првак имаа уште еден меѓународен настап. На турнирот во Словачка „Олимписки надежи“, на кој учествувале 120 борачи од 8 земји, Мемет Мустафов во категоријата 66 кг го освои третото место.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО