Бившиот УФЦ-овец Џо Ригс ја освои титулата во бокс без ракавици (ВИДЕО)

Dzo rigs

Поранешниот УФЦ борец, Џо Ригс, во својата прва борба за британскатае Барнакел боксинг промоција (UBBAD) ја освои титулата во полутешка категорија.

34-годишниот „Дизел“ кој има ММА скор 42-17-1 НЦ со поделена одлука на судиите го победи Кристијан Еванс.

Покрај него на настанот настапи уште еден поранешен УФЦ борец, Коди Мек Кензи кој е поразен, а наскоро се очекува настап и на Мелвин Гилјард.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО