Бесир Алили прв на турнирот „Николае Ориол“ во Молдавија, Реџеп Хјадари трет

Бесир Алили го овои првото место на Меѓународниот турнир за У-23 „Николае Ориол“ во Кишињев-Молдавија, додека Реџеп Хајдари се закити со бронза.

Бесир го освои златниот медал во категоријата до 61 килограм, а додека Реџеп бронзата до 92 кг.

На турнирот настапија 200 борачи од Бугарија, Македонија, Шпанија, Украина, Швајцарија, Унгарија и Молдавија

Нашите борачи се на подготовки во Молдавија, а ова е добар предзнак за Европското првенство следната недела во Букурешт, Романија.

Фото: ФБ Бесир/ Хјадари

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО