Бен Ротвел и Жуниор дош Сантош ќе се борат во Загреб на УФЦ Фајт најт 86

Rotvek Santos

Најбараниот борец во тешката категорија на УФЦ, Бен Ротвел ќе се бори против поранешниот шампион, Жуниор до Сантош. Тие ќе се сретнат на главниот настан на УФЦ Фајт најт 86 на 10 април во Загреб, Хрватска.

Ротвел во моментов е во серија од 4 победи, ги победија противниците со нокаут или сабмишн.

Поранешниот светски шампион, Дош Сантш кој има победи над Каин Веласкез, Стипе Миочиќ, Френк Мир и Марк Хант, ќе ги започне борбите во 2016 година во Хрватска и ако успее да забележе победа тоа ќе го приближи до враќањето на титулата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО