Бен Аскрен: Конор Мек Грегор веќе не е елитен борец

Поранешниот борец на УФЦ, Бен Аскрен, се произнесе за моменталната фаза од кариерата на Конор Мек Грегор.

Во моментов се емитува 31-та сезона на ТУФ 31. Ирската ѕвезда е тренер против Мајкл Чендлер. Традиционално, двајцата тренери се борат на крајот од сезоната. Дана Вајт одамна ја најави борбата помеѓу Чендлер и Мек Грегор која ќе се одржи назима.

Наместо да тренира за борба, Мек Грегор претпочита да се забавува и да пие алкохол. Ова не може да биде однесување на елитен борец. Ова е мислењето на Бен Аскрен, кој сака да види како тренира „Озлогласениот“, но такви клипови со Мек Грегор нема.

Во последниве години Мек Грегор само пиеше и крстареше наоколу со своите скапи јахти.

„Кога последен пат гледавте видео од тренингот на Конор Мек Грегор? Секогаш кога отворам видео со него само го гледам како се дружи, танцува и пие. Јас дури и не знам. Можеби овој човек повеќе не го сфаќа сериозно?

Тој е и богат. Очигледно може да прави што сака, но не треба да го сметате за вистински елитен борец. Мора повторно да го докаже тоа“, рече Аскрен на Јутјуб каналот на Даниел Кормиер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО