Рајан Гарсија: Загубив и сите ме напуштија, не остана никој

Американскиот боксер Рајан Гарсија изјави дека по поразот од Џервонта Дејвис целиот тим му свртел грб.

Битката меѓу Џервонта Дејвис и Рајан Гарсија се одржа на 22 април и заврши со победа на Џервонта со ТКО во седмата рунда. Ова беше прв пораз за Гарсија во професионалната кариера.

На крајот стана јасно дека Гарсија бил збунет за време на неговиот тренинг камп. Рајан верува дека неговиот спаринг партнер му ја нанел повредата, што придонела за поразот.

„Изгубив и бев целосно напуштија. Знаев дека ако изгубиш, ќе разбереш кој навистина те поддржува. Во мојот случај не остана никој. Никој не доаѓа на прес-конференција, никој ништо не прави.

Бев предаден за време на тренинг кампот. Никој од тимот не ме бодреше. Страната на Џервонта Дејвис ми покажа повеќе сочувство отколку тие што беа со мене“, изјави Гарсија за Бокс сцена.

Гарсија има скор од 23-1 во бокс, а 19 пати победи со нокаут.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО