Белатор: Крвав крај на трилогијата Кампос – Гриц (ВИДЕО)

Во Такервил во Оклахома се одржа Белатор 181.

Во главната борба на вечерта по трет пат меѓусебе се бореа Дерек Кампос (19-6) и Брендон Гирц (14-7). Крвавата битка се заврши по втората рунда кога докторот заклучи дека Гриц не може да продолжи поради исекотени.

Победникот на Ултимејт фајтер 3, Кендал Гроув (23-17), загуби со давење од позади пред крајот на првата рунда од Џон Солтер (14-3).

Белатор 181:
Дерек Кампос – Брендон Гирц (ТКО, Р2)
Џон Солтер – Кендал Гроув (сабмишн, давење од позади, Р1)
Емили Дакот – Џесика Мидлтон (едногласна одлука, 29-27, 29-28, 29-28)
Џо Ворен – Стив Гарсија (едногласна одлука, 30-27, 30-27, 30-27)

https://youtu.be/n0JY7pHsrfA

https://youtu.be/L8rbC0XXnrs

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО