Баки Ајети утре ќе боксира во финалето против Кујунџиќ на „Купот на нациите“

Баки Ајети (-80 кг) утре ќе боксира во финалето на Меѓународниот младински турнир „Куп на нациите“ во Врбас, Србија.

Ајети во феналето ќе ги одмери силите со Василие Кујунџиќ од Црна Гора

Да потсетиме дека Мердијан Алими (-52 кг) се бореше против Чехот Ондра Томас и загуби со судиска одлука 0-5.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО