Бадр Хари објави пост за благодарност до Мелвин Манхоф

Легендата на кик боксот Бадр Хари објави објава за благодарност до Мелвин Манхоф.

Двајцата се блиски пријатели и Менхoф е во аголот на Хари во неговите борби во Глори. Мелвин се враќа во кафезот на Белатор 285, кој ќе се одржи на 23 септември во Даблин, Ирска. Противник ќе му биде Јоел Ромеро, а борбата е во полутешка категорија.

Манхоф веќе изјави дека ова ќе биде последна борба во неговата кариера. Ова го испровоцира Хари да му се заблагодари со пост.

„Мелвин, пред твојата последна борба би сакал да ти кажам колку бев среќен што ги споделував сите овие години со тебе, шампионе.

На дневна основа беше вистински извор на инспирација, постојано давајќи пример за изведби на највисоко ниво.

Вашата решителност, вашата работна етика, но и вашиот непогрешлив тимски дух се суштината на нашиот спорт.

Вие сте човек со предизвици и можете со гордост да гледате наназад на вашите достигнувања во кик боксот и ММА. Ќе ги закачите ракавиците за неколку недели, но најдоброто допрва ќе дојде за тебе брат“, изјави Хари на социјалните мрежи.

Хари се враќа во рингот во октомври за да направи трилогија со легендата Алистер Оверем. Тие ќе се борат под знамето на Глори во Холандија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО